Parochie Bokhoven
Graaf Engelbertstraat 2, 5221 BV Bokhoven
pastoor@parochiebokhoven.nl

Zeldzaam contract van Heilige Antonius Abt verhuist tijdelijk van 's-Hertogenbosch naar Duitsland

 

16 juli 2020

Een 17e-eeuws archiefstuk uit ‘s-Hertogenbosch is vanaf juli tijdelijk te bewonderen in de Duitse stad Paderborn. Daar opent op 24 juli de tentoonstelling Peter Paul Rubens under Barock im Norden in het Diözesanmuseum.

 JvH 1

 

In dit geïllustreerde contract geeft de graaf van Bokhoven aan de Antwerpse beeldhouwer Artus Quellinus de opdracht voor de bouw van een graftombe. Quellinus ontwierp ook de beeldhouwkunst in het huidige Paleis op de Dam. Hij is in zijn werk sterk beïnvloed door de Vlaamse Barok van Peter Paul Rubens.

Gemeentearchivaris Rolf Hage en Jan van Heijningen van de Parochie in Bokhoven brengen het contract naar het Diözesanmuseum Paderborn

Prijzige kunst

Het contract is zeldzaam, omdat het hier gaat om een privéovereenkomst. Het is een soort ‘gentlemen’s agreement’ op papier, zonder zegels of getuigen. De enorme som geld waarover de heren spraken, maakt het contract extra bijzonder. Het kunstwerk kostte 9600 gulden, omgerekend naar huidige maatstaven is dit ruim 200.000 euro.

 JvH2

Contract tussen graaf Engelbert van Immerseel en Artus Quellinus, getekend op 20 juni 1649

Praalgraf in Bokhoven

De Parochie Bokhoven is eigenaar van het archiefstuk en heeft het in bewaring gegeven aan Erfgoed ’s-Hertogenbosch. In de parochiekerk van Bokhoven is wel het resultaat van het contract te bewonderen: een praalgraf voor de graaf en gravin van Bokhoven.

Tentoonstelling

Het historische contract verhuist op 16 juli tijdelijk van ’s-Hertogenbosch naar het Diözesanmuseum in Paderborn. Het is onderdeel van de tentoonstelling over Peter Paul Rubens en zijn collega’s. Zij legden in de 17e en 18e eeuw de basis voor de Vlaamse Barok. De tentoonstelling loopt van 25 juli tot en met 25 oktober 2020.

JvH3

Petra Koch-Lütke Westhues van het Diözesanmuseum Paderborn neemt het contract in ontvangst

JvH4

Aankondiging van de nieuwe tentoonstelling boven ingang van het Diözesanmuseum in Paderborn

Mededeling

VIERINGEN 2021

Aanvang vieringen 11.15 uur

Maximaal 30 kerkgangers, vooraf melden als u een viering wil bijwonen bij Frans van de Water tel. 073-6312025

 

01 april WITTE DONDERDAG gebedsviering om 19.00 uur in Bokhoven

02 april GOEDE VRIJDAG gebedsviering om 19.00 uur in Bokhoven

03 april PAASWAKE om 19.00 uur, tevens deze avond doop van Olivier, zoon van Anne en Jasper

04 april EERSTE PAASDAG, viering met orgelbegeleiding

05 april TWEEDE PAASDAG, geen viering

 

11 april Viering met orgelbegeleiding

18 april Viering met orgelbegeleiding

25 april Viering met orgelbegeleiding

 

02 mei Viering met orgelbegeleiding

09 mei Viering met orgelbegeleiding

13 mei HEMELVAARTSDAG, geen viering

16 mei Viering met orgelbegeleiding

23 mei EERSTE PINKERSTERDAG, viering met orgelbegeleiding

24 mei TWEEDE PINKSTERDAG, geen viering

30 mei Viering met orgelbegeleiding

 

06 juni Viering met orgelbegeleiding

13 juni Viering met orgelbegeleiding

20 juni Viering met orgelbegeleiding

27 juni Viering met orgelbegeleiding

 
 

Laatste nieuws

Corona update!!

GEBRUIK van MONDKAPJE is verplicht in openbare ruimte's, dus ook bij onze VIERINGEN!

Er kunnen ivm 1,5 meter waarborging maximaal 30 bezoekers in onze kerk.

Uiteraard zullen wij alle voorzorgs-maatregelen treffen om u een goede en zorgvuldige hygiënische omgeving te bieden.

Mocht u Covid-19 klachten (hoesten, niezen, griep etc) hebben willen wij u vragen om niet naar onze kerk te komen, uiteraard mag u wel altijd contact opnemen met Marleen of Frans vd Water (073-6312025) om dit te bespreken.

Wij wensen u weer mooie inspirerende vieringen!

 

Aanstaande activiteiten

Zeldzaam contract van Heilige Antonius Abt verhuist tijdelijk van 's-Hertogenbosch naar Duitsland

Lees meer...

kroniek over 650 jaar Parochie Bokhoven

Op 23 maart 2019 bestond de Parochie Heilige Antonius Abt maar liefst 650 jaar. Bij die gelegenheid werd een jubileumboek uitgebracht dat een beschrijving geeft over de ontwikkeling van de parochie vanaf het stichten daarvan in 1369, door de eeuwen heen tot heden. Deze kroniek beschrijft het leven van parochianen en de inwoners van Bokhoven. De spectaculaire reis van de parochie begint in de middeleeuwen en eindigt in onze tijd. In Bokhoven is de geschiedenis van parochie en kerk nauw verweven met die van het dorp. Die geschiedenis heeft Brabantse, Hollandse en Gelderse trekken. Ook het bisdom Luik liet sporen na. Vanaf 1648 heeft Bokhoven geprofiteerd van de Luikse status als “vrijplaats”. De gehele vaderlandse geschiedenis tot heden komt voorbij, wordt met een vlotte pen beschreven en onthult nieuwe geheimen over de grote betekenis van de parochie Bokhoven.

Lees meer...

Parochie Bokhoven
Graaf Engelbertstraat 2, 5221 BV Bokhoven
pastoor@parochiebokhoven.nl

Parochie Bokhoven
Parochie Bokhoven